26.05.2024 r - UROCZYSTOŚĆ  NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY.

WSZYSTKIE DANE OSOBOWE ZAMIESZCZONE NA STRONACH INTERNRTOWYCH PARAFII pw.IMIENIA NMP W OLSZYNACH SĄ UMIESZCZONE ZA ZGODĄ OSÓB ZAINTERESOWANYCH.

Msze św. w niedziele o godz.7.00/9.30/11.30.

Msze św.w dni powszednie: w poniedziałek i w sobotę  o godz.7.00;natomist w pozostałe dni tygodnia  o godz.18.00.

W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

Do piątku włącznie NABOŻEŃSTWA MAJOWE.Chętnie przychodźmy do kościoła na Nabożeństwa majowe,odmawiajmy Litanię Loretańską w Rodzinach i indywidualnie.

Ponadto:

W środę – Wspomnienie św.Urszuli Ledóchowskiej,dziew.(1865-1939).Po wieczornej Mszy św.Nowenna do MBNP i Nabożeństwo majowe.

We czwartek - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA(Boże Ciało).

Msze św.o godz.7.00/9.30 (z procesją Eucharystyczną)oraz o godz.12.00 z Nabożeństwem majowym.

Składka na tacę na cele chaytatywne oraz na Hospicja.

Prosimy Wiernych z poszczególnych dzielnic o przygotowanie czterech ołtarzy(wg przyjętej tradycji) oraz o zaangażowanie się w Procesję Eucharystyczną(LSO,DSM,dzieci,młodzież,Osoby dorosłe,Chór Parafialny,Strażacy).

W Oktawie Bożego Ciała procesje Eucharystyczne po wieczornej Mszy św;w niedzielę po Mszy św.o godz.9.30.

W piątek - Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.Zakończenie Nabożeństw majowych.

W piątek - po porannej Mszą św.Nowenna do Bożego Miłosierdzia(dzień 4) o poszanowanie życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.

W tym tygodniu przypada I sobota czerwca.Odwiedziny Osób starszych i chorych (z pierwszej soboty od godz.8.30).

W sobotę - rozpoczęcie Nabożeństw czerwcowych ku czci NSPJ.

W sobotę - Wspomnienie św.Justyna,męcz.(II w.).

W sobotę - o godz.17.30 Różaniec a następnie Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W niedzielę - Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic różańcowych po Mszach św.o godz.7.00 i 9.30.

Spowiedż św.codziennie przed Mszami świętymi.
Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W Boże Ciało(po południu) istnieje możliwość wyjazdu do Rzeszowa na Koncert "Jednego Serca Jednego Ducha".Zapisy w niedzielę po Mszach św.

Bóg zapłać p.Wacławowi Sady za przewiezienie zakrętek plastikowych do miejsca ich odbioru.

Można przynosić do zakrystii plastikowe nakrętki,które zostaną przekazane na budowę studni głębinowych w Afryce.

Bóg zapłać za włączenie się w tę piękną akcję pomocy mieszkańcom Afryki.

Dyrekcja Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Tarnowie zaprasza w swoje progi wszystkich chętnych, którzy kochają i chcą tworzyć muzykę sakralną i grać na organach.

Szczegółowe informacje o rekrutacji i kształceniu w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Tarnowie znajdują się na stronach internetowych.

KANCELARIA PARAFIALNA czynna od poniedziałku do soboty po Mszach św.

Wszystkim Drogim Parafianom i przybyłym do naszej Parafii Gościom, oraz wszystkim naszym Rodakom mieszkającym w różnych krajach i miejscowościach życzę obfitości Bożego Błogosławieństwa,radości i duchowego pokoju oraz wszelkiej pomyślności - a także zdrowia i nieustannej opieki Matki Bożej Patronki naszej wspólnty parafialnej.Szczególne życzenia kieruję także do tych wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje Imieniny, Rocznice i Jubileusze.SZCZĘŚĆ BOŻE! Ks.Jakub Rozum - proboszcz.

W związku z prośbą wiernych podany jest nr parafialnego konta bankowego.

Konto Parafialne:

BANK SPÓŁDZIELCZY RZEMIOSŁA

ODDZIAŁ w ZAKLICZYNIE

NRB:16 85890006 0140000007100001 PAR.RZYM.KAT.POD WEZW.IMIENIA NAJŚW.MARYI PANNY W OLSZYNACH.

Szczęść Boże!

Ks. Jakub Rozum