OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 14.04.2019 r.

6 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PANSKIEJ.

WSZYSTKIE DANE OSOBOWE ZAMIESZCZONE NA STRONACH INTERNRTOWYCH PARAFII pw.IMIENIA NMP W OLSZYNACH SĄ UMIESZCZONE ZA ZGODĄ OSÓB ZAINTERESOWANYCH.

1. Msze św.w niedziele o godz.7.00/9.30/11.30.W okresie Wielkiego Postu Msze  św.w niedziele o godz.: 7.00/9.30/16.00(nie będzie Mszy  św.o godz.11.30.)

Kancelaria parafialna czynna po Mszach św.

W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

W Wielki Poniedziałek - od godz.14.00 -odwiedziny chorych (z I piątku).Msze św.o godz.7.00 i 18.00.

W Wielki Wtorek - od godz.12.30 odwiedziny chorych ( z I soboty). Msze św.o godz.7.00 i 18.00.

W Wielką  Środę -  Msza św o godz.18.00 z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W Wielki Czwartek - Pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa.Uroczysta wieczorna Msza św. o godz.18.00 po której nastąpi przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy  Nowenna do Bożego Miłosierdzia( dzień 9 Nowenny) - o nawrócenie dla grzeszników i adoracja do godz.22.00.Od godz.21.00 adorację poprowadzi Akcja Katolicka.

Wielki  Piątek - dzień smutku i żałoby.Rozpoczęcie adoracji od godz.7.30.O godz.17.00 Droga Krzyżowa i a następnie Liturgia Wielkiego Piątku zakończona przeniesieniam Pana Jezusa do Grobu Pańskiego;rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Bożego Miłosierdzia;śpiew Gorzkich Żali i adoracja do godz.22.00.Od godz.21.00 adorację poprowadzi Chór parafialny.

W Wielki Piatek obowiązuje post ścisły(dla osób miedzy 18 z 60 rokiem życia)oraz całkowita abstynencja od potraw  mięsnych.

Pamiętajmy aby przystroić Krzyże.Troska o Krzyże to świadectwo naszej wiary.

Prosimy Strażaków o tradycyjną wartę przy Grobie Pańskim a wiernych o adorowanie Pana Jezusa wg porządku przyjętego w naszej Parafii.

Wielka Sobota - dzień oczekiwania na Zmartwychwstanie Pana Jezusa.Adoracja od  godz.7.30.Poświęcenia pokarmów o godz.9.00/10.00/11.00.

Obrzędy Wigilii Paschalnej rozpoczną sie o godz.19.00.Na liturgię Wielkiej Soboty przynosimy świece - pamiatkę Chrztu św.

W Niedzielę Wielkanocną - uroczysta procesja rezurekcyjna o godz.6.30.Msze św.o godz.7.00/9.30/11.30.

Porządek adoracji w Wielki Piątek i Wielką Sobotę:

3.Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i wokół kościoła a także za dar ofiarny na potrzeby kościoła.Do sprzątania w nowym tygodniu prosimy następujące rodziny:

M.Ludwa,B.Maruszczak,T.Maruszczak,A.Pałach,Z.Grzegórzek,L.Gostek.

Bóg zapłać młodzieży szkolnej za wykonanie palm wielkanocnych zdobiących nasza świątynię.

4.Parafilny Oddział Caritas będzie rozprowadzał kartki świąteczne,paschaliki,baranki wielkanocne,świece z wizerunkiem Matki Bożej z naszego głównego ołtarza parafialnego,palmy wielkanocne,piasnki,słodycze(smaczne krówki).Całkowity dochód będzie przeznaczony jako wsparcie dla samotnych,przewlekle chorych i potrzebujących.Bóg zapłać za wszelki dar serca!

Dziękuję także przedstawicielom Parafialnego Oddziału Caritas naszej Parafii za wszelką inicjatywę i zaangażowanie.Bóg zapłać!

5.Z inicjatywy Kurii Diecezjalnej w Tarnowie opracowano i wydano piękny album o kosciołach w naszej tarnowskiej diecezji.W jednym z tomów tego albumu jest ukazana także nasza parafialna świątynia.Cena jednego tomu albumu 80 zł.(cena promocyjan - po promocji 120 zł.).Album można nabywać w zakrystii.

6.Dnia 18 maja br(sobota) organizowana jest przez Akcję Katolicką pielgrzymka do Starego Sącza na rozpoczęcie peregrynacji relikwii i obrazu św.Jana Pawła II.Zapisy na wyjazd(w zakrystii)do końca kwietnia.

7. Wszystkim Drogim Parafianom i przybyłym do naszej Parafii Gościom, oraz wszystkim naszym Rodakom mieszkającym w różnych krajach i miejscowościach Polski  życzę wielu Bożych Łask,duchowej radości,wszelkiej pomyślności a także opieki Matki Bożej Patronki naszej wspólnty parafialnej.

Szczególne życzenia kieruję do tych wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje Imieniny, Rocznice i Jubileusze.SZCZĘŚĆ BOŻE!

8.W związku z prośbą wiernych podany jest nr parafialnego konta bankowego.

Konto Parafialne:

BANK SPÓŁDZIELCZY RZEMIOSŁA

ODDZIAŁ w ZAKLICZYNIE

NRB:16 85890006 0140000007100001 PAR.RZYM.KAT.POD WEZW.IMIENIA NAJŚW.MARYI PANNY W OLSZYNACH.

Szczęść Boże!

Ks. Jakub Rozum