OGŁOSZENIA PARAFIALNE 29.01.2023r.

4  NIEDZIELA ZWYKŁA.

WSZYSTKIE DANE OSOBOWE ZAMIESZCZONE NA STRONACH INTERNRTOWYCH PARAFII pw.IMIENIA NMP W OLSZYNACH SĄ UMIESZCZONE ZA ZGODĄ OSÓB ZAINTERESOWANYCH.

Msze św. w niedziele o godz.7.00/9.30/11.30.

W dni powszednie - poniedziałek o godz. 7.00, natomiast: wtorek, środa, czwartek, piątek o godz. 17.00; sobota o godz. 7.00
W niektóre dni dodatkowe Msze św. o godz.7.00.

Kancelaria parafialna czynna po Mszach św.

W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

W poniedziałek - po wieczornej Mszy św.spotkanie Akcji Katolickiej.

We wtorek - Wspomnienie św.Jana Bosko,prezb.

We wtorek - po Mszy św.o godz.17.00 Nabożeństwo do św.Józefa w intencji Narzeczonych.Małżonków,Rodziców i Rodzin.

We środę - Po wieczornej Mszy św.Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu przypada I czwartek,piątek i I sobota lutego.

Spowiedź św.z racji I piątku codziennie przed Mszami św.

We czwartek - Święto Ofiarowania Pańskiego(Matki Bożej Gromnicznej).Msze św.z obrzędem poświęcenia Gromnic o godz.7.00/15.00 i 17.00.

W zakrystii są do nabycia gromnice.Cena 10 zł.

We czwartek - Dzień Życia Konsekrowanego.Dar na tacę na Zakony klauzurowe w diecezji.

We czwartek -  podczas wieczornej Mszy św. Nieszpory a po Mszy św.Godzina Święta i Nowenna do Bożego Miłosierdzia (2 dzień) w intencji naszej Parafii.

Odwiedziny Osób starszych i chorych w I piątek i w I sobotę od godz.8.30.

W piątek - błogosławieństwo gardła i owoców ku czci św.Błażeja.

W sobotę - o godz.16.30 Różaniec potem wieczorna Msza św.o godz.17.00.

W niedzielę - Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic różańcowych po Mszach św.o godz.7.00 i 9.30.

W niedzielę - błogosławieństwo soli,chleba i wody  ku czci św.Agaty.

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i wokół kościoła.Do sprzątania w nowym tygodniu prosimy następujące Rodziny:

M.Grzegórzek,B.Cieśla,L.Tokarz,Z.Kozioł.

Bóg zapłać za odśnieżanie parkingów parafialnych .Prace te wykonywali:Marcin Fior,Mirosław Starzec,Stanisław Starzec.

Zapraszamy młodzież do pomocy w złożeniu dekoracji świątecznej w kościele.Prace te będą wykonywane w piątek od godz.9.00.

PORZĄDEK KOLĘDY - WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ:

1.Poniedziałek(30.01) od godz.8.30 - Szkodna Południowa(od rodz.Chrapusta do rodz.T Roman).

2.Wtorek (31.01) od godz.8.30  - Sukmanie Górne(od rodz.Jankowski do rodz.Czop/Nowak)

3.Wtorek(31.01)od godz. - od godz.14.00 - Domy wzdłuż drogi(od rodz.J.Majzner do rodz.Cz.Gostek).

4.Środa(01.02) od godz.8.30 - Rynek (od rodz.J.Grzegórzek do rodz.K.Ludwa).

5.Środa(01.02) od godz.14.00 - Domy wzdłuż drogi(od rodz.J.Kusion do rodz.Waśko).

Wszystkim Drogim Parafianom i przybyłym do naszej Parafii Gościom, oraz wszystkim naszym Rodakom mieszkającym w różnych krajach i miejscowościach z okazji Nowego Roku Pańskiego 2023 życzę obfitości Bożego Błogosławieństwa,Radości i duchowego Pokoju oraz wszelkiej pomyślności - a także zdrowia i nieustannej opieki Matki Bożej Patronki naszej wspólnty parafialnej.

Szczególne życzenia kieruję także do tych wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje Imieniny, Rocznice i Jubileusze.SZCZĘŚĆ BOŻE! Ks.Jakub Rozum - proboszcz.

W związku z prośbą wiernych podany jest nr parafialnego konta bankowego.

Konto Parafialne:

BANK SPÓŁDZIELCZY RZEMIOSŁA

ODDZIAŁ w ZAKLICZYNIE

NRB:16 85890006 0140000007100001 PAR.RZYM.KAT.POD WEZW.IMIENIA NAJŚW.MARYI PANNY W OLSZYNACH.

Szczęść Boże!

Ks. Jakub Rozum