17.03.2024 r. - 5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU.

WSZYSTKIE DANE OSOBOWE ZAMIESZCZONE NA STRONACH INTERNRTOWYCH PARAFII pw.IMIENIA NMP W OLSZYNACH SĄ UMIESZCZONE ZA ZGODĄ OSÓB ZAINTERESOWANYCH.

Msze św. w niedziele o godz.7.00/9.30/11.30.W Wielkim Poście Msze św.w niedziele będą o godz.7.00/9.30 i 16.00.

Od poniedziałku wieczorne Msze św.w dni powszednie będą o godz.18.00(zamiast o godz.17.00).

W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

We wtorek - UROCZYSTOŚC  ŚW.JÓZEFA,OBLUBIEŃCA NMP.Msze św..o godz.7.00/15.00/18.00.

We wtorek - o godz.17.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji trzeźwości wraz z Nabożeństwem do św.Józefa w intencji Narzeczonych,Małżonków,Rodziców i Rodzin.

We środę - początek Rekolekcji dla dzieci i młodzieży z naszej Szkoły.

Spotkania rekolekcyjne będą w nastepującym porządku :

klasy od 1 do 5 - codziennie od środy do piątku o godz.10.00

klasy od 6 do 8 - codziennie od środy do piątku o godz.11.00.

We środę - po wieczornej Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

We czwartek - o godz.8.00 rozpoczęcie PARAFIALNYCH  REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH.

PROGRAM REKOLEKCJI:

Czwartek - godz.8.00 Msza św. z ogólną nauką rekolekcyjną.

- godz.18.00 Nowenna do Bożego Miłosierdzia( 4 dzień) w intencji dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi

i I Komunii Świętej oraz w int.młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

-godz.18.10 - Msza św.z nauką ogólną.

- godz.19.10 - Nauka stanowa dla niewiast.

W piątek - godz.8.00 Msza św. z nauką ogólną.

-  godz.17.30 DROGA KRZYŻOWA.

- godz.18.00 Msza św.z nauką ogólną.

- godz.19.00 Nauka stanowa dla młodzieży.

W sobotę - godz.8.00 Msza św.z nauką ogólną.

- godz.8.30 - 10.00 Spowiedź św.

- godz.11.30 Msza św.z nauką dla Osób starszych i chorych(odwiedziny Osób starszych i chorych,którzy nie będą mogli przybyć do kościoła odbędą się w Wielki Poniedziałek od godz.8.30 i w Wielki Wtorek od godz.8.30).

- godz.16.30 - 18.00 Spowiedź św.

- godz.18.00 Msza św.z nauką ogólną.

- godz.19.00 nauka stanowa dla mężczyzn.

Niedziela - o godz.7.00/9.30/11.30/16.00 - Msze św.z naukami ogólnymi i z błogosławieństwem na zakończenie Rekolekcji wraz z możliwością uzyskania odpustu zupełnego za wysłuchanie przynajmniej trzech nauk rekolekcyjnych.

Przed Mszą św.o godz.9.30 poświęcenie palm wielkanocnych i procesja z palmami wokół kościoła.

O godz.15.00 - GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym.

Słowo Boże podczas Rekolekcji będzie głosił ks.prałat Władysław Zązel z Archidiecezji Krakowskiej.

Zechciejmy chętnie uczestniczyć w Rekolekcjach świętych i w ten sposób okazujmy szacunek dla Słowa Bożego tak bardzo nam potrzebnego do mądrego życia chrześcijańskiego.

W niedzielę - dar na tacę jako nasza wdzięczność dla Księdza Rekolekcjonisty za trud posługi duszpasterskiej w naszej Parafii.

W naszej Parafii można nabywać Paschaliki,Baranki wielkanocne,kartki świąteczne i ozdoby na stół wielkanocny.Dar serca składany przy tej okazji jest przeznaczony na Caritas.Bóg zapłać!

Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Można przynosić do zakrystii plastikowe nakrętki,które zostaną przekazane na budowę studni głębinowych w Afryce.

Bóg zapłać za włączenie się w tę piękną akcję pomocy mieszkańcom Afryki.

KANCELARIA PARAFIALNA czynna od poniedziałku do soboty po Mszach św.

Wszystkim Drogim Parafianom i przybyłym do naszej Parafii Gościom, oraz wszystkim naszym Rodakom mieszkającym w różnych krajach i miejscowościach życzę obfitości Bożego Błogosławieństwa,radości i duchowego pokoju oraz wszelkiej pomyślności - a także zdrowia i nieustannej opieki Matki Bożej Patronki naszej wspólnty parafialnej.Szczególne życzenia kieruję także do tych wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje Imieniny, Rocznice i Jubileusze.SZCZĘŚĆ BOŻE! Ks.Jakub Rozum - proboszcz.

W związku z prośbą wiernych podany jest nr parafialnego konta bankowego.

Konto Parafialne:

BANK SPÓŁDZIELCZY RZEMIOSŁA

ODDZIAŁ w ZAKLICZYNIE

NRB:16 85890006 0140000007100001 PAR.RZYM.KAT.POD WEZW.IMIENIA NAJŚW.MARYI PANNY W OLSZYNACH.

Szczęść Boże!

Ks. Jakub Rozum