23.06.2024 r - 12 NIEDZIELA ZWYKŁA.

WSZYSTKIE DANE OSOBOWE ZAMIESZCZONE NA STRONACH INTERNRTOWYCH PARAFII pw.IMIENIA NMP W OLSZYNACH SĄ UMIESZCZONE ZA ZGODĄ OSÓB ZAINTERESOWANYCH.

Msze św. w niedziele o godz.7.00/9.30/11.30.

W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Ponadto:

W poniedziałek - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00.

We wtorek - wyjazd LSO i DSM a także Grupy Młodzieżowej do Rożnowa.
Wyjazd o godz. 8.30 - powrót około godz. 16.30.

We środę - Nowenna do MBNP i Nabożeństwo czerwcowe.

We czwartek - po wieczornej Mszy św.Nowenna do Bożego Miłosierdzia(dzień 8) o poszanowanie życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.

W piątek - Wspomnienie św. Ireneusza, bpa. i męcz. (II w.).

W sobotę - Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00/9.30/18.00. Dar na tacę do dyspozycji Ojca Świętego (świętopietrze).

W niedzielę - zakończenie Nabożeństw czerwcowych.

Są jeszcze wolne miejsca na dwudniową parafiapną pielgrzymkę do Legnicy i innych miejsc świętych. Termin 5 - 6 lipca. Szczegóły u Pani Anny Macheta z Sukmania. Koszt 340 zł.

Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Można przynosić do zakrystii plastikowe nakrętki,które zostaną przekazane na budowę studni głębinowych w Afryce.

Bóg zapłać za włączenie się w tę piękną akcję pomocy mieszkańcom Afryki.

V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko.

Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw.

W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca”.

Dyrekcja Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Tarnowie zaprasza w swoje progi wszystkich chętnych, którzy kochają i chcą tworzyć muzykę sakralną i grać na organach.

Szczegółowe informacje o rekrutacji i kształceniu w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Tarnowie znajdują się na stronach internetowych.

KANCELARIA PARAFIALNA czynna od poniedziałku do soboty po Mszach św.

Wszystkim Drogim Parafianom i przybyłym do naszej Parafii Gościom, oraz wszystkim naszym Rodakom mieszkającym w różnych krajach i miejscowościach życzę obfitości Bożego Błogosławieństwa,radości i duchowego pokoju oraz wszelkiej pomyślności - a także zdrowia i nieustannej opieki Matki Bożej Patronki naszej wspólnty parafialnej.Szczególne życzenia kieruję także do tych wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje Imieniny, Rocznice i Jubileusze.SZCZĘŚĆ BOŻE! Ks.Jakub Rozum - proboszcz.

W związku z prośbą wiernych podany jest nr parafialnego konta bankowego.

Konto Parafialne:

BANK SPÓŁDZIELCZY RZEMIOSŁA

ODDZIAŁ w ZAKLICZYNIE

NRB:16 85890006 0140000007100001 PAR.RZYM.KAT.POD WEZW.IMIENIA NAJŚW.MARYI PANNY W OLSZYNACH.

Szczęść Boże!

Ks. Jakub Rozum