OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28.11.2021r.

I NIEDZIELA ADWENTU.

WSZYSTKIE DANE OSOBOWE ZAMIESZCZONE NA STRONACH INTERNRTOWYCH PARAFII pw.IMIENIA NMP W OLSZYNACH SĄ UMIESZCZONE ZA ZGODĄ OSÓB ZAINTERESOWANYCH.

Msze Św. w niedziele o godz.7.00/9.30/11.30.

W dni powszednie - poniedziałek 7.00;wtorek, środa, czwartek, piątek 17.00;sobota godz.7.00.W niektóre dni dodatkowe Msze św.

Kancelaria parafialna czynna po Mszach św.

W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

CZAS ADWENTU,który jest czasem oczekiwania,nawrócenia i nadziei.

W tym tygodniu (w dni powszednie)Msze św.Roratnie o godz.17.00.

W poniedziałek - z racji Adwentu dodatkowa Msza św.o godz.17.00.

W poniedziałek - o godz.13.00 pogrzeb śp.+Zofii Borczuch.O godz.12.20 obrzęd wprowadzenia i Różaniec.

We wtorek - Święto św.Andrzeja,Apostoła.

We  środę - po Mszy św.wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

We środę - o godz.17.00 modlitewne spotkanie uczniów z kl.3 wraz z Rodzicami.

W tym tygodniu przypada I czwartek,I piątek i I sobota miesiąca.Msze św.w  te dni o godz.7.00 i 17.00.

W I czwartek - podczas Mszy św.Nieszpory a po Mszy św.Godzina Święta oraz Nowenna do Bożego Miłosiardzia(dzień 5) -

o łaskę dobrej śmierci oraz za konających i za naszych bliskich zmarłych.

Odwiedziny Osób chorych i starszych w I piątek i w I sobotę od godz.8.30.Gdyby ktoś odczuwał  obawę przed Covid 19 lub przebywał na kwarantannie to proszę zgłosić.Odwiedziny tych Osób będą w innym terminie.Planowane są także odwiedziny przed Świętami.

W sobotę - o godz.16.30 Różaniec.

W niedzielę - Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz zmiana Tajemnic różańcowych po Mszach św.o godz.7.00 i 9.30.

W niedzielę - Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.Dar do puszki ofiarowany jako pomoc Kościołowi na Wschodzie.

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i wokół kościoła oraz za dar na potrzeby świątyni.Do sprzątania w nowym tygodniu prosimy następujące rodziny:

Adam Owca, Jacek Owca, Tomasz Owca, Agnieszka Kozik.

W naszej Parafii mamy czterch nowych lektorów,którzy po specjalnym przygotowaniu zostali włączeni do grona lektorów.

Są to:N.Majerczyk,M.Rozkuszka,K.Wnęk i F.Żabiński.

Można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny.Dar serca złożony przy tej okazji jest jako wynagrodzenie p.Organiscie na posługę w naszej Parafii.

Można także nabywać świece Caritas na stół wigilijny,jak również ozdoby choinkowe - wykonane przez przedstawicieli Caritas w naszej Parafii -  oraz słodycze.Dar serca w całości przekazany jest na Caritas.

Za dwa tygodnie(10 grudnia - piątek o godz.18.00) - spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.Serdecznie zapraszam.

Wszystkim Drogim Parafianom i przybyłym do naszej Parafii Gościom, oraz wszystkim naszym Rodakom mieszkającym w różnych krajach i miejscowościach życzę wielu Bożych Łask,duchowego Pokoju,Radości i wszelkiej pomyślności a także zdrowia i nieustannej opieki Matki Bożej Patronki naszej wspólnty parafialnej.Szczególne życzenia kieruję także do tych wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje Imieniny, Rocznice i Jubileusze.SZCZĘŚĆ BOŻE!

W związku z prośbą wiernych podany jest nr parafialnego konta bankowego.

Konto Parafialne:

BANK SPÓŁDZIELCZY RZEMIOSŁA

ODDZIAŁ w ZAKLICZYNIE

NRB:16 85890006 0140000007100001 PAR.RZYM.KAT.POD WEZW.IMIENIA NAJŚW.MARYI PANNY W OLSZYNACH.

Szczęść Boże!

Ks. Jakub Rozum