OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 03.08.2020r.

18 NIEDZIELA ZWYKŁA.

  

WSZYSTKIE DANE OSOBOWE ZAMIESZCZONE NA STRONACH INTERNRTOWYCH PARAFII pw.IMIENIA NMP W OLSZYNACH SĄ UMIESZCZONE ZA ZGODĄ OSÓB ZAINTERESOWANYCH.

 

Zarządzenie Biskupa Tarnowskiego dotyczące uczestnictwa wiernych we Mszach św. i nabożeństwach

W związku z decyzją władz państwowych o zniesieniu limitu uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach, serdecznie zapraszam wszystkich do uczestnictwa we Mszach św. i nabożeństwach, przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa.

W czasie, gdy boleśnie doświadczamy skutków pandemii, odpowiedzmy na zaproszenie Jezusa, który mówi: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” (Mt 11,28). Jednocześnie gorąco proszę duszpasterzy, aby dołożyli wszelkich starań, by świątynie były miejscami bezpiecznymi dla wiernych.

Ponadto z dniem 1 czerwca br. odwołuję udzieloną wcześniej ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Jednocześnie utrzymuję dyspensę dla:

  • osób w podeszłym wieku
  • osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura)
  • osób, które czują obawę przed zarażeniem COVID-19

Znoszę również wszelkie ograniczenia dotyczące celebrowania chrztów, pogrzebów, Mszy św. w kaplicach prywatnych, półpublicznych i publicznych mieszczących się w domach zakonnych oraz ograniczenia dotyczące posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

Zachęcam do modlitwy o ustanie pandemii szczególnie przez wstawiennictwo św. Sebastiana i naszego świętego rodaka, Szymona z Lipnicy.


† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

Ks. dr hab. Robert Kantor

KANCLERZ KURIIKOMUNIKAT Z KURII DIECEZIALNEJ W TARNOWIE


Szanowni Państwo!

Ma my świadomość, jak bardzo dotykają wszystkich ograniczenia wprowadzone w naszym kraju w związku z zaistniałą sytuacją. Strach przed infekcją, izolacja, ograniczony kontakt z rodziną i przyjaciółmi, konieczność pracy i nauki w domu, niepewna sytuacja gospodarcza i ograniczony dostęp do praktyk religijnych może powodować potrzebę wsparcia, o które w obecnej sytuacji jest trudn iej niż dotychczas.

Wobec tego, że nie możemy udzielać takiego wsparcia stacjonarnie, Fundacja „Auxilium" uruchamia specjalną linię telefoniczną, na której będzie można bezpłatnie uzyskać konsultację psychologiczną.
Wierzymy, że nasze wieloletnie doświadczenie w poradnictwie psychologicznym przyczyni się choć odrobinę do zmniejszenia negatywnych konsekwencji kryzysu, który obecnie przeżywamy wszyscy.

Nasi psychologowie będą czekać na Państwa od 30 marca (poniedziałek) w dni robocze od 16.00 do 20.00 pod numerem telefonu: 📞 12 444 7922 (numer stacjonarny, opłata zgodna z cennikiem operatora).

Z poważaniem, 

Zarząd Fundacji.

  


<Panie nie zostawiaj nas na łasce burzy;powiedz nam: " Wy się nie bójcie" >  -  Papież Franciszek.


TRANSMISJE MSZY ŚW.W NIEDZIELĘ

7.00 -  TVP 1

9.00 - POLSKIE RADIO,PROGRAM 1

9.00 - Radio RDN (Bazylika Katedralna w Tarnowie)

9.30 - TELEWIZJA TRWAM

10.30 - Radio RDN (Bazylika Katedralna w Tarnowie).

11.00 - TVP 1

13.00 - TVP POLONIA.

18.00 - Radio RDN(po srwisie Koścół Żywy Wydarzenia) - Bazylika św.Mikołaja w Bochni.PRZYGOTOWANIE DO MAŁŻEŃSTWA W CZASIE PANDEMII - KOMUNIKAT KURII DIECEZJALNEJ W TARNOWIE

 

O przygotowaniach do małżeństwa w czasie pandemii mówi komunikat Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

  1. KATECHIZACJA PRZEDMAŁŻEŃSKA

Jeżeli narzeczeni z powodu pandemii nie ukończyli katechizacji przedmałżeńskiej i pragną zawrzeć sakrament małżeństwa, to należy zastosować w tym przypadku zapisy obowiązującego prawa „W wyjątkowych wypadkach, gdy nie ma możliwości zrealizowania wszystkich stawianych narzeczonym wymagań w ramach przygotowania bliższego i bezpośredniego, dopuszcza się formę indywidualnego przygotowania, które duszpasterz koniecznie powinien przeprowadzić”. IV Synod Diecezji Tarnowskiej, stat. 578.

         W praktyce oznacza to przeprowadzenie z narzeczonymi kilku spotkań. Zaświadczenie o przeprowadzeniu tych spotkań, zawierające poruszoną tematykę,  należy dołączyć do protokołu przedślubnego.

  1. DZIEŃ SKUPIENIA DLA NARZECZONYCH

Oprócz w/w formy katechezy przedmałżeńskiej należy umożliwić narzeczonym skorzystanie z sakramentu pokuty, zachęcając do przeżycia całego dnia związanego ze spowiedzią św. jako pewnej formy indywidualnego Dnia Skupienia dla narzeczonych. Datę tak przeżytego Dnia Skupienia duszpasterz powinien odnotować na stosownym druku, który jest dołączany do protokołu przedślubnego.

  1. PORADNIA RODZINNA

Spotkania w parafialnych poradniach rodzinnych mają charakter formacyjny. Obecnie są one zawieszone. Regułą pozostaje zrealizowanie spotkań w poradni przed ślubem i jeżeli przyszłe rozporządzenia na to pozwolą, należy zrealizować je w takiej właśnie formie. Wyjątkowo, jeżeli nupturienci nie zdążą uczestniczyć we wszystkich trzech spotkaniach w poradni należy pozostałe spotkania, lub wszystkie trzy, przenieść na czas po ślubie. Planowane spotkanie w parafialnej poradni rodzinnej należy odnotować na stosownym druku, który jest dołączany do protokołu przedślubnego.

  1. DATA ŚLUBU

Rozważając przeniesienie ślubu i wesela na inny termin, można w tej wyjątkowej sytuacji wziąć pod uwagę również piątek. W tym przypadku należy postarać się o uzyskanie stosownej dyspensy od proboszcza parafii, na terenie której będzie odbywało się wesele.

Ks. dr Piotr Cebula

Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin


 

Msze Św. w niedziele o godz.7.00/9.30/11.30.

W dni powszednie – poniedziałek,wtorek,sobota godz.7.00;środa,czwartek,piątek  godz.18.00.

Trwa miesiąc sierpień - czas dobrowolnej całkowitej abstynencji od wszelkich napojów alkoholowych.Zechciejmy kontynuowac tę piękna tradycję - by w naszej Ojczyźnie miesiąc sierpień przeżywać jako miesiąc trzeźwości.

W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

We wtorek - Wspomnienie św.Jana Marii Vianneya,prezb.

We środę –  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św.o godz.18.00.

We czwartek – Święto Przemnienienia Pańskiego a równocześnie pierwszy czwartek miesiąca sierpnia.Msze św.o godz.7.00 i 18.00.

Podczas wieczornej Mszy św.Nieszpory a po Mszy św.Godzina Święta i Nowenna do Bożego Miłosierdzia(8 dzień)w int.całej ludzkości oraz o ustanie pandemii.

W piątek – pierwszy piatek miesiąca sierpnia.Msze św.o godz.7.00 i 18.00.Podczas wieczornej Mszy św.modlitewne spotkanie dzieci pierwszokomunijnych wraz z Rodzicami;poświęcenie i wręczenie książeczek oraz Różańców.

Odwiedziny Osób chorych w I piątek od godz.8.30.

Spowiedź św.z racji I piątku codziennie przed Mszami św.

W sobotę – wspomnienie św.Dominika,prezb.

W niedzielę – dar na tacę na cele inwestycyjne w naszej Parafii.

Bóg zapłać za ofiary na cele parafialne w kwocie 200 zł.,100 zł.

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz za dar na potrzeby świątyni. Do sprzątania w nowym tygodniu prosimy następujące rodziny:B.Ludwa,Z.Kot,J.Martyka,U.Rozkuszka.


Wszystkim Drogim Parafianom i przybyłym do naszej Parafii Gościom, oraz wszystkim naszym Rodakom mieszkającym w różnych krajach i miejscowościach Polski życzę w tym szczególnym czasie wielu Bożych Łask płynących od Zmartwychwstałego Pana Jezusa,wszelkiej pomyślności,zdrowia i nieustannej opieki Matki Bożej Patronki naszej wspólnty parafialnej.Szczególne życzenia kieruję do tych wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje Imieniny, Rocznice i Jubileusze.SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

W związku z prośbą wiernych podany jest nr parafialnego konta bankowego.

Konto Parafialne:

BANK SPÓŁDZIELCZY RZEMIOSŁA

w Krakowie

ODDZIAŁ w ZAKLICZYNIE

NRB:16 85890006 0140000007100001 PAR.RZYM.KAT.POD WEZW.IMIENIA NAJŚW.MARYI PANNY W OLSZYNACH.


Szczęść Boże!

Ks. Jakub Rozum