OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 18.04.2021r.

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA - NIEDZIELA BIBLIJNA.


WSZYSTKIE DANE OSOBOWE ZAMIESZCZONE NA STRONACH INTERNRTOWYCH PARAFII pw.IMIENIA NMP W OLSZYNACH SĄ UMIESZCZONE ZA ZGODĄ OSÓB ZAINTERESOWANYCH.KOMUNIKAT Z KURII DIECEZIALNEJ W TARNOWIE


Szanowni Państwo!

Ma my świadomość, jak bardzo dotykają wszystkich ograniczenia wprowadzone w naszym kraju w związku z zaistniałą sytuacją. Strach przed infekcją, izolacja, ograniczony kontakt z rodziną i przyjaciółmi, konieczność pracy i nauki w domu, niepewna sytuacja gospodarcza i ograniczony dostęp do praktyk religijnych może powodować potrzebę wsparcia, o które w obecnej sytuacji jest trudn iej niż dotychczas.

Wobec tego, że nie możemy udzielać takiego wsparcia stacjonarnie, Fundacja „Auxilium" uruchamia specjalną linię telefoniczną, na której będzie można bezpłatnie uzyskać konsultację psychologiczną.
Wierzymy, że nasze wieloletnie doświadczenie w poradnictwie psychologicznym przyczyni się choć odrobinę do zmniejszenia negatywnych konsekwencji kryzysu, który obecnie przeżywamy wszyscy.

Nasi psychologowie będą czekać na Państwa od 30 marca (poniedziałek) w dni robocze od 16.00 do 20.00 pod numerem telefonu: 📞 12 444 7922 (numer stacjonarny, opłata zgodna z cennikiem operatora).

Z poważaniem, 

Zarząd Fundacji.

  


<Panie nie zostawiaj nas na łasce burzy;powiedz nam: " Wy się nie bójcie" >  -  Papież Franciszek.


TRANSMISJE MSZY ŚW.W NIEDZIELĘ

7.00 -  TVP 1

9.00 - POLSKIE RADIO,PROGRAM 1

9.00 - Radio RDN (Bazylika Katedralna w Tarnowie)

9.30 - TELEWIZJA TRWAM

10.30 - Radio RDN (Bazylika Katedralna w Tarnowie).

11.00 - TVP 1

13.00 - TVP POLONIA.

18.00 - Radio RDN(po srwisie Koścół Żywy Wydarzenia) - Bazylika św.Mikołaja w Bochni.PRZYGOTOWANIE DO MAŁŻEŃSTWA W CZASIE PANDEMII - KOMUNIKAT KURII DIECEZJALNEJ W TARNOWIE

 

O przygotowaniach do małżeństwa w czasie pandemii mówi komunikat Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

  1. KATECHIZACJA PRZEDMAŁŻEŃSKA

Jeżeli narzeczeni z powodu pandemii nie ukończyli katechizacji przedmałżeńskiej i pragną zawrzeć sakrament małżeństwa, to należy zastosować w tym przypadku zapisy obowiązującego prawa „W wyjątkowych wypadkach, gdy nie ma możliwości zrealizowania wszystkich stawianych narzeczonym wymagań w ramach przygotowania bliższego i bezpośredniego, dopuszcza się formę indywidualnego przygotowania, które duszpasterz koniecznie powinien przeprowadzić”. IV Synod Diecezji Tarnowskiej, stat. 578.

         W praktyce oznacza to przeprowadzenie z narzeczonymi kilku spotkań. Zaświadczenie o przeprowadzeniu tych spotkań, zawierające poruszoną tematykę,  należy dołączyć do protokołu przedślubnego.

  1. DZIEŃ SKUPIENIA DLA NARZECZONYCH

Oprócz w/w formy katechezy przedmałżeńskiej należy umożliwić narzeczonym skorzystanie z sakramentu pokuty, zachęcając do przeżycia całego dnia związanego ze spowiedzią św. jako pewnej formy indywidualnego Dnia Skupienia dla narzeczonych. Datę tak przeżytego Dnia Skupienia duszpasterz powinien odnotować na stosownym druku, który jest dołączany do protokołu przedślubnego.

  1. PORADNIA RODZINNA

Spotkania w parafialnych poradniach rodzinnych mają charakter formacyjny. Obecnie są one zawieszone. Regułą pozostaje zrealizowanie spotkań w poradni przed ślubem i jeżeli przyszłe rozporządzenia na to pozwolą, należy zrealizować je w takiej właśnie formie. Wyjątkowo, jeżeli nupturienci nie zdążą uczestniczyć we wszystkich trzech spotkaniach w poradni należy pozostałe spotkania, lub wszystkie trzy, przenieść na czas po ślubie. Planowane spotkanie w parafialnej poradni rodzinnej należy odnotować na stosownym druku, który jest dołączany do protokołu przedślubnego.

  1. DATA ŚLUBU

Rozważając przeniesienie ślubu i wesela na inny termin, można w tej wyjątkowej sytuacji wziąć pod uwagę również piątek. W tym przypadku należy postarać się o uzyskanie stosownej dyspensy od proboszcza parafii, na terenie której będzie odbywało się wesele.

Ks. dr Piotr Cebula

Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin

    


Msze Św. w niedzielę o godz.7.00/9.30/11.30.Różaniec w niedzielę o godz.9.00.

Wg najnowszych przepisów dotyczących pandemii w naszej świątyni mogą jednorazowo przebywć około 40 osób.Obowiązuje zasłonięcie ust i nosa.

W dni powszednie:w poniedziałek,wtorek i w sobotę o godz.7.00;we środę;czwartek,piątek o godz.18.00.

W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

    

Tydzień Biblijny.

  We   środę -  po Mszy św.Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 

We czwartek po wieczornej Mszy św. Nowenna do Bożego Miłosierdzia(dzień 9)  w int.prześladowanych chrześcijań.

W piątek - UROCZYSTOŚĆ św.Wojciecha,Biskupa i Męczennika,głównego Patrona Polski.Msze św.o godz.7.00 i 18.00. 

Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. 

W niedzielę - Niedziela Dobrego Pasterza a także Niedziela Synodalna.

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz za dar na potrzeby świątyni. Do sprzątania w nowym tygodniu prosimy następujące Rodziny:

M.Szczepańska,M.Gostek,C.Szczęch,I.Ludwa,M.Barczyk,J.Ludwa.

Bóg zapłać za przekazane ofiary materialne na cele inwestycyjne w kwocie:500 zł,200 zł,100 zł.

Można nadal nabywać obrazki z wizerunkiem św.Józefa.Cena 10 zł.  

     

Sakrament Bierzmowania będzie udzielony młodzieży z naszej Parafii dnia 13 maja (czwartek)o godz.16.00 w Grabnie.  

Wszystkim Drogim Parafianom i przybyłym do naszej Parafii Gościom, oraz wszystkim naszym Rodakom mieszkającym w różnych krajach i miejscowościach życzę wielu Bożych Łask,duchowego Pokoju,Radości i wszelkiej pomyślności a także zdrowia i nieustannej opieki Matki Bożej Patronki naszej wspólnty parafialnej.Szczególne życzenia kieruję także do tych wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje Imieniny, Rocznice i Jubileusze.SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

W związku z prośbą wiernych podany jest nr parafialnego konta bankowego.

Konto Parafialne:

BANK SPÓŁDZIELCZY RZEMIOSŁA

w Krakowie

ODDZIAŁ w ZAKLICZYNIE

NRB:16 85890006 0140000007100001 PAR.RZYM.KAT.POD WEZW.IMIENIA NAJŚW.MARYI PANNY W OLSZYNACH.


Szczęść Boże!

Ks. Jakub Rozum