OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 16.06.2019 r.

Uroczystość Trójcy Świętej

WSZYSTKIE DANE OSOBOWE ZAMIESZCZONE NA STRONACH INTERNRTOWYCH PARAFII pw.IMIENIA NMP W OLSZYNACH SĄ UMIESZCZONE ZA ZGODĄ OSÓB ZAINTERESOWANYCH.

1. Msze św.w niedziele o godz.7.00/9.30/11.30.Msze św.w dni powszednie: w poniedziałek,wtorek,sobotę o godz.7.00;we środę ,czwartek, piątek o godz.18.00. W czerwcu codziennie po Mszach św. Nabożeństwo czerwcowe.

W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

Codziennie Nabożeństwo czerwcowe(po Mszach świętych).

W poniedziałek - Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zak.

We środę -  godz. 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Po wieczornej Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z Nabożeństwem czerwcowym.

We czwartek - Uroczystość Bożego Ciała - Msze św. o godz. 7.00 i 9.30. Po Mszy św. o 9.30 procesja do 4 ołtarzy. Prosimy mieszkańców poszczególnych dzielnic o przygotowanie ołtarzy:

Ołtarz 1 - Szkodna Północna.

Ołtarz 2 - Rynek - od p. Kołodziej - Owca St. do p. Malisz

Ołtarz 3 - Sukmanie

Ołtarz 4 - Roztoka Górna

W czasie Oktawy Bożego Ciała Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Po wieczornej Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła. W niedziele procesja po Mszy św. o gpdz. 9.30.

Prosimy o tradycyjne włączenie się w przygotowania procesji Bożego Ciała ( dzieci w stojach pierwszokomunijnych, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, starszych do niesienia sztandarów i feletronów, Strażaków o niesienie baldachimu i zabezpieczenie trasy procesji.

We czwartek o godz. 15.00 wyjazd młodzieży do Rzeszowa na koncert Jednego Serca Jednego Ducha.

W piątek - przed wieczorną Mszą św. Nowenna do Bożego Miłosierdzia (dzień 8) w int. dzieci i młodzieży bierzmowanej.

W piątek - Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi. zak.

W niedzialę - Procesja po Mszy św. o godz. 9.30

Zachecam do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego

2. Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i wokół kościoła a także za dar ofiarny na potrzeby kościoła.Do sprzątania w nowym tygodniu prosimy następujące rodziny:

M.Cieśla, E. Piech, E. Starzec, Z. Kopeć

3. Wszystkim Drogim Parafianom i przybyłym do naszej Parafii Gościom, oraz wszystkim naszym Rodakom mieszkającym w różnych krajach i miejscowościach Polski życzę wielu Bożych Łask,duchowej radości,wszelkiej pomyślności a także opieki Matki Bożej Patronki naszej wspólnty parafialnej.

Szczególne życzenia kieruję do tych wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje Imieniny, Rocznice i Jubileusze.SZCZĘŚĆ BOŻE!

W związku z prośbą wiernych podany jest nr parafialnego konta bankowego.

Konto Parafialne:

BANK SPÓŁDZIELCZY RZEMIOSŁA

ODDZIAŁ w ZAKLICZYNIE

NRB:16 85890006 0140000007100001 PAR.RZYM.KAT.POD WEZW.IMIENIA NAJŚW.MARYI PANNY W OLSZYNACH.

Szczęść Boże!

Ks. Jakub Rozum